MoldovaVrancea

Incendiu la o școală din Vrancea. Zeci de elevi și trei profesori s-au autoevacuat

Un incendiu a izbucnit la școala din Mirceștii Noi, comuna Vânători. Mai mulți elevi și profesori au reușit să se autoevacueze la timp

„Astăzi, în jurul orei 16.20, un apel la numărul unic de urgență 112 anunța producerea unui incendiu la școala din localitatea Mirceștii Noi, comuna Vânători”, a transmis IPJ Vrancea printr-un comunicat.

L-a fața locului s-au deplasat de urgență patru autospeciale de stingere, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD de la Detașamentul de Pompieri Focșani, o ambulanță SAJ Vrancea, precum și reprezentanți ai SVSU Vânători.

În momentul sosirii forțelor de intervenție la fața locului, incendiul se manifesta cu degajari de fum la acoperișul imobilului, pe o suprafață totală de aproximativ 700 mp…https://adevarul.ro/stiri-locale/focsani/incendiu-la-o-scoala-din-vrancea-zeci-de-elevi-si-2445667.html

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button