Deputatul Botez: “România trebuie să fie un stat corect pentru toți, nu un paradis pentru hoți.”
S-au decis mai multe măsuri clare: Controale mai dese și mai serioase, Digitalizarea rapidă a ANAF, Recuperarea prejudiciilor cu toate instrumentele legale, Reguli mai stricte pentru angajații instituțiilor care trebuie să se lupte cu evaziunea, o legislație penală mai dură care să descurajeze evazioniștii. USR merge în aceeași direcție: încă din 2021, am propus o lege prin care evazioniștii nu mai pot scăpa doar cu o amendă. Cine fură de la stat trebuie să plătească tot, plus penalități, plus 20% în plus. Iar dacă nu o face înainte de proces, răspunde penal. A fost adoptată de Senat în 2021 și mai are nevoie de vot în Camera Deputaților.” A comunicat deputatul Mihai Botez.
Vorbise tocmai hotul suprem care da afara membri capabili și cumpăra votul de la incapabili
…da hoți in frunte cu voi USR….Ce ai făcut tu in Parlament pentru judet???
Scursura de om si usr-ist imputit ce esti, pai despre ce corectitudine vorbesti cand penalii din usr nu au o zi de puscarie, al de Dan Barna, Clocotita si alte taraturi de paraziti din partid care au mancat din buget si nu numai sute de milioane de euro pe consultanta. Voi sunteti regii conultantilor cu firme de consultanta din franta si germania. Auzi la el, vrea toata ziua controale la romani. Pe la multinationale nu ati face putine controale, ori de acolo luati bani pe consultanta, nu ?
Dispari, putoare!!!
Să se facă controale prin magazine , saloane ,frizerii și alte unități pentru a se elibera bonuri de casă .
Producatorii din piață care au marfă , să elibereze bonuri de casă. Asta – i evaziunea , toți se îmbogățesc în felul ăsta.
Ba jony , ce evaziune sa frizerii si pietarii ma, daca le iese si lor la sfarsit de luna 5-600 de lei, ce naiba asta e evaziunea in Romania???Nu mai vorbi , ca le dai curaj mai mare la tradatori
Turul 2 Inapoi
Calin Georgescu Presedinte!
Domnule Botez nu va este rușine cu miniștrii de doi bani din guvernul tarii? Sunt USR-istii sorosisti…o rusine!!