16.5 C
30-apr.-2024

Tresãrire de orgoliu

REACTIE… Sãmbãtã au avut loc meciurile etapei cu numãrul 12 din cadrul campionatului judetean de minifotbal, rundã în care Finante Publice s-a impus cu 4-1 în fata celor de la Inter Traian. Cu trei etape înainte de finalul sezonului regulat, Finantele ocupã locul doi cu 31 de puncte, la douã puncte de prima clasatã, Salvatorii.

Dupã semiesecul din etapa precedentã, Buhus si compania s-au revansat în derby-ul cu Inter Traian. Chiar dacã prima reprizã a fost mai echilibratã, “finantistii” au intrat la pauzã cu un avantaj de un gol 1-0, iar în partea a doua s-au desprins, în special datoritã evolutiei fostului jucãtor al Vasluiul, Bogdan Buhus care a si înscris de douã ori în poarta adversarilor. S-a terminat 4-1 si Finante Publice rãmâne la douã puncte de “pompieri”. La fel ca si în etapa precedentã, “salvatorii” au fãcut scorul etapei, 12-1 cu Simba, formatie care nu a rezistat decãt în primele cinci minute, când au scãpat fãrã gol primit, ba chiar au irosit si o ocazie imensã de a deschide scorul. Salvatorii au 11 victorii din 11 jocuri si asteaptã duelul cu Finante Publice, joc care va avea loc în ultima rundã a sezonului regulat. Tot în etapa de sâmbãtã, Old Boys a învins, surprinzãtor, 2-1 pe Cariocas si are prima sansã în ceea ce priveste calificarea la play-off, fiind cu patru puncte în fata ocupantei locului nouã, Varan. Cu o echipã aproape în totalitate schimbatã, Zimbru a bãtut Spartanii, scor 7-2, dupã ce au fost condusi cu 2-0. În runda urmãtoare, Zimbru va da piept cu echipa de pe primul loc, Salvatorii.