Ultima ora

Zeci de muncitori, la un pas să ardă de vii în autocarul care trebuia să-i ducă în Germania

Un autocar plin cu muncitori a luat foc în Pasul Tihuţa. În timpul mersului, şoferul a simţit miros de fum şi a oprit pe dreapta. Cei 40 de muncitori abia au apucat să coboare din autocarul deja cuprins de flăcări. Nu au mai reuşit în schimb să-şi recupereze lucrurile pentru că maşina s-a făcut scrum.

În autocar erau 40 de suceveni care ar fi trebuit să ajungă la muncă în Germania. N-au apucat să ajungă decât până în pasul Tihuţa că şoferul a simţit miros de fum. A mai reuşit doar să tragă pe dreapta şi să deschidă uşile că intreaga cabină a fost cuprinsă de flăcări. În îmbulzeala creată, mulţi dintre pasageri au lăsat totul în urma lor.

Pompierii s-au chinuit aproape o oră până au reuşit să stingă incendiul, dar nu au mai putut salva nimic din autocar.

Circulaţia în Pasul Tihuţa a fost blocata circa două ore pe ambele sensuri de mers. Pasagerii care şi-au salvat actele îşi vor continua drumul spre Germania, iar ceilalţi vor fi nevoiţi să se întoarcă acasă.

www.antena3.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button