O femeie de 35 de ani a fost făcută „pachet” de judecătorii ieșeni. Magistrații din cadrul Curții de Apel Iași au admis recent solicitarea formulată de autoritățile italiene pe numele Alionei Breahnă. Femeia este acuzată că a făcut trafic de droguri pe teritoriul Italiei
O traficantă de droguri din Republica Moldova a fost trimisă în Italia de judecătorii ieșeni! Femeia a fost condamnată după ce a fost prinsă cu marijuana! Astfel, recent, magistrații din cadrul Curții de Apel Iași au admis solicitarea făcută de autoritățile italiene.
„Instanța admite sesizarea formulată de Parchetul General de pe lângă Curtea de Apel din Catanzaro, prin procurorul general delegat Raffaela Sforza, pentru executarea mandatului european de arestare emis pe numele persoanei solicitate Aliona Breahnă (cu numele anterior de Doagă). Constată că persoana solicitată a consimțit la predare. Dispune predarea persoanei solicitate către autoritatea judiciară emitentă, în vederea executării pedepsei de 2 ani și 8 luni de închisoare, aplicată pentru comiterea infracțiunii de trafic ilicit de droguri și substanțe psihotrope. Definitivă”, au susținut judecătorii ieșeni.