13.9 C

Atletico Vaslui continuã seria succeselor

Atletico Vaslui continuã sirul victoriilor. Victima: Viitorul Rebricea. Vasluienii au bifat duminicã cea de-a 11 victorie din aceastã stagiune, reusind sã treacã cu 6-0 (2-0) de Viitorul Rebricea, echipã pe care în tur au învins-o cu 7-1. Echipa pregãtitã de Gabi Crãciun a transat partida destul de târziu în comparatie cu alte meciuri, primul gol fiind marcat abia în minutul 25. Omul meciului a fost din nou Bogdan Bolboceanu, jucãtor care a înscris de patru ori în poarta Viitorului Rebricea, echipã care a cãzut din punct de vedere fizic în repriza secundã. Dupã prima etapã a returului, Atletico rãmâne pe primul loc cu 33 de puncte si asteaptã duelul de duminicã, împotriva celor de la FC 2002 Vaslui.