13.2 C
20-apr.-2024

Au întors rezultatul

REUSITÃ… Revenire spectaculoasã pentru Voltaj, în meciul disputat împotriva Zimbrului, în prima etapã a play-off-ului Ligii 1 de minifotbal. “Galben-verzii” au reusit sã întoarcã meciul dupã ce la pauzã au fost condusi cu 2-0. Jucãtorii lui Nelu Spãtaru si-au dorit sã continue parcursul bun din acest an si sã rãmâne în coasta liderului, Victoria Unistil.

Au reusit acest lucru, desi la un moment dat putini le mai dãdeau sanse sã încheie partida cu un rezultat bun. În prima reprizã, Voltaj a fost de nerecunoscut, iar oaspetii au gãsit drumul cãtre gol, astfel Zimbru conducea la pauzã cu 2-0. Se prefigura cea de-a treia înfrângere din acest sezon pentru Voltaj, dar “galben-verzii” au demonstrat tãrie de caracter si au continuat sã creadã în sansa lor. Au fãcut o reprizã secundã de vis si au întors rezultatul, reusind sã învingã cu 3-2. În urma acestei victorii, Voltaj se mentine pe locul doi, la douã puncte de Victoria Unistil, formatie care a câstigat cu 3-0 la masa verde. În play-out, Spartanii au remizat, 2-2 cu Red Star, în vreme ce partida Inter Traian – Simba a fost amânatã. În play-off-ul ligii secunde, No Name a învins la limitã, 2-1 pe Smaratex Boys, iar PNV a trecut de Beavers, scor 3-2.