9.8 C

Bârladul a remizat cu Aradul la rugby

Dupã ce în meciul tur, de pe teren propriu, arãdenii s-au impus în mod clar cu scorul de 59 – 0, sâmbãtã, 4 august, nu au reusit pe stadionul “Rulmentul” decât o remizã în fata jucãtorilor de la RC Bârlad, fiind egalati în ultimul minut dintr-o loviturã de pedeapsã, scorul oprindu-se pe tabela de marcaj la 17 – 17. La pauzã scorul era de 10 – 9 în favoarea CS UAV Arad, bârlãdenii reusind în ultimul minut sã egaleze printr-o loviturã de pedeapsã si astfel meciul fiiind unul remizã pentru elevii lui Ciprian Popa. Arãdenii au înscris trei eseuri si au reusit o transformare, în timp ce bârlãdenii au punctat din patru lovituri de pedeapsã si un eseu. În clasamentul Diviziei Nationale CSUAV Arad ocupã locul trei cu 28 de puncte, RC Bârlad clasandu-se pe locul cinci, cu 13 puncte. Liderul de clasament sunt cei de la CSO Pantelimon cu 34 de puncte. Ultimul meci al jucãtorilor bârlãdeni din acest sezon, se va disputa pe 11 august pe terenul celor de la CS Stiinta Petrosani.