29-mart.-2024

Cine-i mai opreste?

sursã foto: sportactual.ro

Husana Husi – CSM Pascani 3-0 (1-0)

LIDERI… Husana Husi este pe val în Liga 3. Fotbalistii huseni au început perfect campionatul si au patru victorii din tot atâtea meciuri, iar încrederea în fortele lor începe sã creascã. În etapa a patra, Husana a trecut la scor de neprezentare de CSM Pascani (3-0) si urcã pe primul loc în Seria 1.

Trupa lui Florin Croitoru a obtinut cea de-a patra victorie stagionalã, scor 3-0, cu CSM Pascani. Petre Agrigoroaei (min 43.) a deschis scorul din loviturã liberã, iar Sergiu Gârdea (min. 70) a dus scorul la 2-0 cu un nou super-gol. Meciul s-a terminat cu scorul de 3-0 pentru huseni, dupã golul înscris de Francis Agbleta, în minutul 75. Chiar dacã au avut o primã reprizã mai slabã, fotbalistii huseni au intrat cu o altã atitudine în partea secundã si au obtinut o victorie meritatã. Scorul putea fi mai mare, dar Agbleta si Vioricã s-au jucat cu ocaziile. Husenii profitã de esecul Miroslavei la Rãdãuti si urcã pe primul loc, cu 12 puncte. Gruparea din Husi nu e singura care are maximum de puncte dupã patru etape, cu acelasi lucru se poate lãuda si Somuz Fãlticeni, dar cu un golaveraj mai slab. Urmãtorul meci al Husanei va avea loc miercuri, 7 octombrie, în turul trei al Cupei României. Partida se joacã la Husi, de la ora 14.30.