13.2 C

CUPA MERGE LA ZORLENI

Avântul Zãpodeni – Foresta Zorleni 1-2

CÂSTIGÃTORI… Foresta Zorleni a reusit sã salveze acest sezon dupã ce a câstigat Cupa României – faza judeteanã în urma victoriei, scor 2-1 în fata Zãpodeniului. Avântul a deschis scorul în minutul 63, însã Foresta a împins jocul în prelungiri, prin reusita lui Cezar din minutul 87. Golul izbãvirii pentru Zorleni a venit de la atacantul Chirazi în minutul 102.

Fnal de sezon nebun în “judeteanã”. În finala Cupei României – faza judeteanã, Avântul Zãpodeni si Foresta Zorleni ne-au oferit un meci frumos, cu multe ocazii, dar si cu rãsturnãri de rezultat. Zãpodeniul a avut sacii în cãrutã în minutul 63, atunci când conducea cu 1-0, însã Foresta a egalat în ultimele minute ale timpul regulamentar prin Ionut Cezar. Nebunia a venit în prelungiri când ambele echipe au ratat ocazii mari. Cei care au înscris au fost fotbalistii Zorleniului prin Chirazi. Zorleniul câstigã Cupa României – faza judeteanã si se calificã în prima fazã a Cupei României, editia 2012-2013, acolo unde va da piept cu o echipã din Liga a III-a. Iulian Ciutã, cel care se ocupã de echipa din Zorleni s-a arãtat bucuros cã peste aproximativ o lunã la Zorleni va veni o echipã dintr-o ligã superioarã. “Dacã tinem cont cã ne-am înscris în campionat în acest an, trebuie sã recunoastem cã Foresta a avut un sezon bun. Am câstigat cupa si ne-am bãtut pânã în ultimele etape pentru câstigarea campionatului. Altii joacã an de an si nu au reusit sã obtinã nimic. Suntem bucurosi cã vom aduce la Zorleni cel putin o echipã din Liga a III-a, a declarat Iulian Ciutã.