11.3 C
23-apr.-2024

DE LA FOTBAL, LA TENIS

CEI MAI BUNI… Editia a XVIII-a a Memorialului “Gheorghe Dumitrescu” la tenis de câmp si-a desemnat câstigãtorii. Concursul a fost câstigat de Stefãnicã Bãlan, cel care a trecut în finalã de Nicolae Lupu. Pe locul trei s-a clasat Octavian Apetrei, fostul presedinte executiv al echipei de fotbal FC Vaslui.

La sfârsitul sãptãmânii trecute s-au desfãsurat întrecerile celei de-a XVIII-a editii a Memorialului “Gheorghe Dumitrescu” la tenis de câmp. Turneul a avut loc pe douã terenuri concomitent, S.C Vastex S.A si Confectii Vaslui, la editia din acest an înscriindu-se 24 de participanti, la o singurã categorie de vârstã, 18-55 ani, masculin. Pentru cã au existat doar trei înscrisi la categoria 56-65 ani, acestia au fost acceptati la categoria 18-55 ani. Dupã douã zile de întreceri, Stefãnicã Bãlan a fost câstigãtorul celei de-a XVIII-a editii a Memorialului “Gheorghe Dumitrescu”. Pe podium s-au mai clasat, Nicolae Lupu (locul II) si Octavian Apetrei (locul III), fostul presedinte executiv al Vasluiului. Toti cei care s-au clasat pe podium au primit diplome, cupe si echipament sportiv din partea organizatorilor. ”Multumesc mult tuturor participantilor pentru corectitudine si seriozitate în joc, iar acest lucru mã obligã sã mã ocup si de viitoarea editie a memorialului. Le multumesc frumos sponsorilor pentru sprijinul acordat pentru ca întrecerea sã fie o reusitã deplinã”, a declarat Vasile Donisã, organizatorul competitiei.