11.3 C
23-apr.-2024

Debut perfect pentru CSM Vaslui

CSM Vaslui – HC Szejke Odorhei   34-18 (18-12)

FÃRÃ EMOTII… Echipa de handbal a CSM Vaslui a obtinut o victorie facilã, 34-18 cu HC Szejke Odorhei, în prima etapã a turneului semifinal de la Brasov. Având în fatã o formatie care s-a exprimat destul de modest, handbalistii vasluieni nu au avut nicio emotie în a se impune.

În prima etapã din cadrul turneului semifinal al Diviziei A la handbal masculin, CSM Vaslui a întâlnit pe HC Szejke Odorhei. Un meci privit cu cea mai mare atentie de handbalistii vasluieni, care si-au propus o evolutie fãrã cusur. Dorinta lor s-a adeverit pe deplin si, dupã un joc controlat cu autoritate, s-au impus fãrã probleme. Gruparea vasluianã a învins la o diferentã de 16 goluri, 34-18, dupã ce la pauzã au condus cu 18-12. Handbalistii vasluieni au condus meciul de la un capãt la altul, harghitenii renuntând total la luptã în repriza secundã. Jocul atent din defensivã, dar si evolutia foarte bunã pe faza de atac, au fãcut ca elevii lui Leonard Bibirig sã conducã ostilitãtile. Pentru CSM Vaslui au marcat: Andrei Hodorogea, Vladimir Carali (ambii cu câte 6 goluri), Claudiu Dediu (5), Rãzvan Farcas, Andrei Voinea, Silvian Amihãesi, Andrei Popa (câte 3 reusite), Gabriel Cumpãnici, Alex Farcas (câte 2 goluri) si Alexandru Poterã (1 gol). În cea de-a doua partidã de la turneul semifinal de la Brasov, echipa vasluianã va întâlni pe CS Medgidia, astãzi, de la ora 10.00.

Legendã: LA PAS… Victorie fãrã emotii pentru CSM Vaslui în prima etapã a turneului semifinal al Diviziei A. Handbalistii vasluieni au trecut fãrã probleme de HC Szejke Odorhei (24-18) si sunt tot mai aproape de calificarea la turneul final.