13.2 C

Elevii lui Bondar, învinsi din nou de CSM Bucuresti

CSM Bucuresti – CSM Vaslui  29-26 (12-9)

ESEC… Echipa de handbal masculin a CSM Vaslui a fost învinsã pentru a doua oarã în acest sezon de CSM Bucuresti, scor 26-29 (9-12), într-un meci contând pentru antepenultima etapã a Ligii Zimbrilor. În ultimul meci din acest sezon, CSM Vaslui va întâlni astãzi pe Dobrogea Sud Constanta, de la oa 14.45.

CSM Bucuresti au condus ostilitãtile pe tot parcursul prime reprize, 5-1 (min. 5), 11-7 (min. 22) si 12-9, la pauzã. Meciul a fost unul deosebit de încrâncenat, cu multi nervi. În partea secundã, Fotache, de la CSM Bucuresti a vãzut cartonasul rosu, dar si pe cel albastru, dupã ce l-a scuipat pe pivotul Vasluiului, Andrei Voinea. Vasluiul s-a tinut aproape de CSM Bucuresti, apropiindu-se de mai multe ori la douã goluri, dar fãrã a reusi sã scoatã un rezultat pozitiv. Partida s-a încheiat cu victoria bucurestenilor, scor 29-26. Cel mai bun marcator al CSM-ului a fost din nou Florin Acatrinei, cu 12 goluri. În urma acestui rezultat, echipa pregãtitã de Alin Bondar a rãmas cu 34 de puncte si a coborât pe locul 10 în clasament, în timp ce CSM Bucuresti adunã 54 de puncte si rãmâne pe locul 4. În ultimul meci din acest sezon, CSM Vaslui va juca, astãzi, tot în sala Rapid din Bucuresti, cu HC Dobrogea Sud Constanta, partidã care se va desfãsura de la ora 14.45. Ultima etapã a Ligii Zimbrilor se va disputa mâine, 11 mai, dar CSM Vaslui va sta, dupã ce Dunãrea Cãlãrasi s-a retras din competitie.