14.5 C
24-apr.-2024

Emotii pentru noul lider

DIFICIL… Schimbare de lider în minifotbalul judetean. Inter Traian a profitat de ziua de pauzã luatã de Zimbru si a urcat pe primul loc în clasament, dupã ce s-a impus, sâmbãtã, cu 3-2, în fata ultimei clasate, Smaratex Boys.

Pungestenii au fost foarte aproape de a realiza o mare surprizã, dupã ce la pauzã au condus cu 2-0. Însã, Interul a revenit dupã pauzã si a obtinut victoria în ultimul minut, dupã un gol marcat în prelungirile meciului dintr-o loviturã de pedeapsã. Scorul ultimei etape a turului a fost realizat de campioana Victoria Unistil, care a învins cu 10-2 pe FC Sectia 1. În celelalte partide, Red Star a câstigat duelul cu No Name, scor 4-2, în timp ce Spartanii au învins PNV cu 2-0. Într-o altã partidã, Salvatorii a pierdut duelul cu Unirea Negresti, scor 1-2. Dupã prima parte a campionatului clasamentul aratã astfel: 1. Inter Traian – 25 puncte. 2. Zimbru – 24 puncte. 3. Victoria Unistil – 20 pct. 4. Salvatorii – 17 pct. 5. PNV – 16 pct. 6. Red Star – 14 pct. 7. Unirea Negresti – 13 pct. 8. No Name – 12 pct. 9. Spartanii – 8 pct. 10. FC Sectia 1 – 7 pct. 11. Smaratex Boys – 3 pct.