17.4 C

Esec în primul meci de la turneul final

Futsal

ÎNFRÂNGERE… Echipa de futsal a Clubului Sportiv Municipal Vaslui a pierdut primul joc de la turneul final al Campionatului National de futsal – Under 19, scor 2-4, cu United Galati, una dintre principalele favorite la câstigarea titlului.

Trupa lui Remus Mustãtea a fost învinsã, scor 2-4 (1-4), de United Galati, în prima partidã de la turneul final al Campionatului National de futsal – U19. Vasluienii au întâlnit un adversar valoros, care a avut un ritm de joc bun. În jocul Vasluiului au existat multe inexactitãti, în special pe faza defensivã. La pauzã, gãlãtenii au intrat în avantaj, scor 4-1, pentru ca repriza secundã sã apartinã CSM-ului, dar fãrã a mai putea întoarce soarta jocului, 2-4. Pentru CSM Vaslui au marcat Stefan Mihãilã si Vlãdut Mocanu. În cea de-a doua partidã din faza grupelor, CSM Vaslui va juca, astãzi, de la ora 16.00, împotriva celor de la Informatica Timisoara.