8.5 C

Favoriti la calificare

BUCUROS… Juventus Fãlciu a învins cu 3-0 pe Olimpia Stãnilesti în primul meci din aceastã editie de campionat. Dupã acest succes, antrenorul Fãlciului, Vasile Moraru s-a arãtat multumit de joc si de rezultat, mai ales cã Juventus a evoluat mai bine de 60 de minute în inferioritate numericã.

Cu toate cã juventinilor le-a trecut glontul pe la ureche împotriva Stãnilestiului, jucând mai bine de 60 de minute în inferioritate numericã, iar Olimpia a ratat un penalty la scorul de 1-0, antrenorul Vasile Moraru spune cã nu a avut emotii în privinta rezultatului. Acesta considerã meritatã victoria echipei sale, chiar dacã si oaspetii au avut sansa lor de a reintra în meci. “Amicalul disputat împotriva Vasluiului ne-a prins bine si am debutat cu dreptul în campionat. Dupã aspectul jocului cred cã victoria este una meritatã. Recunosc, am avut si noroc pentru cã Olimpia a ratat câteva ocazii importante, printre care si o loviturã de pedeapsã la 1-0, însã norocul tine cu cei puternici. Sunt multumit, am jucat în inferioritate numericã si am mai marcat de douã ori în repriza secundã! Ne batem pentru play-off, iar în iarnã vom mai aduce doi-trei jucãtori cu care sã ne luptãm pentru titlu. Chiar dacã Suletea a pierdut douã puncte la Oltenesti nu cred cã vor pierde calificarea. Fãlciul si Suletea rãmân favorite la calificare”, a declarat Vasile Moraru.