11.6 C

FC 2007 Gârceni, start în pregãtiri

AMICAL… FC Gârceni a disputat primul amical al iernii, în deplasare, la Negresti, împotriva colegei de serie, CSO Negresti. Echipa primarului Scutelnicu s-a impus la scor de tenis, 6-4, dupã ce la pauzã a condus cu 3-0.

Andrei Donosã (3), Sorin Costandache (2) si Irinel Postolache au marcat pentru FC Gârceni, într-o partidã în care antrenorul Cristi Bejan a rulat tot lotul. Prima reprizã a fost la discretia Gârceniului, care a înscris trei goluri si a ratat alte câteva ocazii uriase. În partea secundã, negrestenii au echilibrat partida si au reusit sã reducã din diferentã. Oficialii clubului din Gârceni si-ar fi dorit ca în aceastã perioadã sã mai sustinã douã partide de verificare, dar majoritatea jucãtorilor vor evolua la turneul de fotbal în salã, „Winter Cup” Vaslui. Dupã prima parte a campionatului, trupa antrenatã de Cristi Bejan se aflã pe locul trei în clasamentul Ligii 4, cu 21 de puncte, la 9 puncte de CSM Vaslui si 15 de FC Vaslui.