8.1 C
10-dec.-2022

“Fight Club Titans” Bârlad, 14 medalii la Cupa “Tomis BJJ Open”

PERFORMANȚĂ… “Fight Club Titans” Bârlad s-a întors cu o salbă de medalii de la Cupa “Tomis BJJ Open” – Constanța. Sportivii bârlădeni au cucerit 14 medalii, dintre care cinci de aur, șase de argint și trei de bronz.

Peste 500 de sportivi de la 41 de cluburi din țară au participat la ediția 2022 a Cupei “Tomis BJJ Open”, competiție structurată pe trei categorii: copii, juniori și seniori. “Fight Club Titans” Bârlad a obținut în total 14 medalii, cu care s-a clasat pe locul doi în clasamentul general pe echipe. Pe cea mai înaltă treaptă a podiumului au urcat David Grăjdeanu (centura galbenă, 56,5 kg), Dan Rusu (centura albastră, 58,5 kg), Ștefan Pantazi (centura albă, 60,5 kg), Ana-Maria Căpraru (centura albă, 30,2 kg) și Denisa Tincovici (centura albă, 39, 3 kg), sportivi care au cucerit medaliile de aur. Medaliile de argint au fost obținute de Vladimir Costea (centura albă, 59,5 kg), Darius Dăriescu (centura gri, 60,5 kg), David Codreanu (centura gri, 39,3 kg), Dragoș Ștefan Socola (centura albă, 33,2 kg), Cosmin Boghiu (centura albă, 56,5 kg) și Fabian Roman (centura albă, 36 kg), în timo ce Christian Panainte (centura albă, 36,2 kg), Iulia Maria Dumitru (centura albastră, 56,5 kg) și David Matei (centura albă, 25 kg) au obținut medaliile de bronz. În luna septembrie, luptătorii bârlădeni vor participa la BJJ Junior European Championships, care va avea loc în Marea Britanie.