5.6 C
19-apr.-2024

Gol de trei puncte pentru Zubar

Francezul a fost din nou decisiv pentru Plymouth

ÎN FORMÃ… Francezul Stephane Zubar traverseazã o perioadã foarte bunã în Anglia, si dupã ce si-a câstigat un loc de titular în echipa lui Plymouth a început sã si înscrie. Zubar este la cel de-al doilea gol în trei etape, reusita din aceastã rundã fiind una de trei puncte.

Fundasul Stephane Zubar îi uimeste pe sefii clubului Plymouth cu încã o reusitã. Francezul a marcat din nou, dupã ce în urmã cu douã etape reusea sã înscrie pe teren propriu. Acum, Plymouth a reusit o revenire de senzatie pe arena celor de la Bristol Rovers, si dupã ce au fost condusi cu 2-0 la pauzã, ‘‘verzii’’ au întors soarta partidei si au câstigat în cele din urmã cu 3-2. Fostul jucãtor al Vasluiului a fost integralist si a înscris golul decisiv în minutul ’81 al partidei.