13.4 C

Husana Husi îsi continuã seria victoriilor în amicale

Amicale

SUCCES… În cea de-a treia zi de pregãtire din cantonamentul de la Donji Mlanovac, Serbia, Husana Husi a sustinut si prima partidã de verificare, împotriva echipei locale, FK Porec Donji Milanovac. Husenii s-au impus la scor de tenis, 6-0, dupã o partidã pe care au dominat-o autoritar.

Disputat în nocturnã, amicalul dintre FK Porec Donji Milanovac si Husana Husi a fost dominat destul de clar de fotbalistii pregãtiti de Florin Croitoru, care, pe lângã cele sase goluri, si-au creat si alte ocazii importante. Noul antrenor al Husiului, Florin Croitoru nu a fost interesat de rezultat si a trimis în teren douã echipe, câte una pentru fiecare reprizã. „Întreg staff-ul tehnic este multumit de rãspunsul oferit de jucãtori, chiar dacã dupã trei zile de muncã resimt oboseala.”, se aratã pe pagina de facebook a clubului husean. A fost cea de-a patra partidã de verificare pe care husenii au sustinut-o în aceastã pauzã de iarnã. Pânã în prezent, Husana a trecut, pe rând, de LPS Iasi – U19 (5-0), Politehnica Iasi U-19 (6-1), Aerostar Bacãu (4-3) si FK Porec Donji Milanovac (6-0). Husenii vor reveni în tarã pe 14 februarie, urmând ca pe 15 februarie sã sustinã o nouã partidã de pregãtire, împotriva colegei de serie, Ceahlãul Piatra-Neamt. Pe 29 februarie, Husiul se va duela si cu liderul Ligii 4 Vaslui, FC Vaslui.