MoldovaSuceava

Incendiu la Colegiul Național „Petru Rareș” din Suceava, de la o ţigară aruncată neglijent

Momente de panică marţi seară la un colegiu din Suceava, unde pompierii s-au luptat zeci de minute să stingă flăcările care au ajuns rapid până la etajul întâi al clădirii. Incediul a izbucnit la scurt timp după terminarea cursurilor.

Marţi seară, la puţin timp după terminarea cursurilor, la Colegiul Național „Petru Rareș” din Suceava a izbucnit un incendiu care s-a extins rapid. Cea care a văzut focul şi a luat primele măsuri până la sosirea pompierilor a fost Oana Marusiac, angajata responsabilă cu paza instituției.

„Eram afară, pe bănci, când am simțit miros de fum și am văzut flăcările. M-am dus imediat la panoul principal și am întrerupt curentul”, a declarat ea, potrivit ObservatorNewshttps://adevarul.ro/stiri-locale/suceava/incendiu-la-colegiul-national-petru-rares-din-2407913.html

1 comentariu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button