13.2 C

Înfrângere nemeritatã

Husana Husi – Bucovina Rãdãuti   1-2 (0-0)

GHINION… Meci de cosmar pentru Husana Husi. Echipa lui Florin Croitoru a condus cu 1-0, dar a primit douã goluri într-un minut si a suferit cea de-a patra înfrângere consecutivã din campionat. Husenii rãmân cu 12 puncte si coboarã pe locul 5 în clasament.

Husana a început hotãrâtã, a avut douã ocazii importante prin Agbleta si a lãsat impresia cã stie cum sã ducã acest joc. Husenii au avut ocaziile mai mari în prima reprizã, dar fãrã a reusi sã înscrie. Atacantul Adrian Vioricã (min. 53) a ratat incredibil dintr-o pozitie idealã si tot el a deschis scorul, în minutul 56, cu un sut frumos la coltul scurt. Dupã primirea golului, Bucovina Rãdãuti s-a aruncat în atac, iar formatia suceveanã a egalat în minutul 73, prin fundasul Florescu, dupã o frumoasã loviturã de cap. Bãietii lui Florin Croitoru n-au reactie, iar la fazã urmãtoare se face 2-1! Robert Ciobanu profitã de o gresealã în defensiva huseanã si înscrie pe lângã portarul Manole. Pe final, Husana a fortat egalarea, a înscris un gol, dar a fost anulat pe motiv de ofsaid. Husana pierde cu 2-1 si coboarã pe locul cinci în clasamentul Seriei 1. La finalul jocului, suporterii huseni au fost extrem de nemultumiti de rezultat si au cerut socotealã staff-ului tehnic si conducerii clubului. Fanii sunt nemultumiti de înlãturarea antrenorului Cãtãlin Nicolau, dar si de faptul cã, desi au fost adusi jucãtori din alte judete, cei mai buni jucãtori de pe teren, cu exceptia atacantului Vioricã, sunt în continuare fotbalistii din Husi.

sursã foto: sportactual.ro