11.9 C

Memorialul ,,Gheorghe Dumitrescu’’, editia a XV-a

În perioada 28-29 august pe terenul de tenis din incinta Vastex SA a avut loc concursul de tenis de câmp “Memorialul Gheorghe Dumitrescu”, editia a XV-a. La aceastã competitie au participat 54 de jucãtori, dintre care 30 de copiii. La categoria copiii 8-10 ani, locul I a fost câstigat de Ianis Mihãilã din Bârlad, pe pozitia a doua clasându-se Gabriel Ivan din Bârlad, iar pe locul III s-a situat Pruteanu. Tot din Bârlad, Dumitrascu a obtinut locul I, la categoria copiii 11-18 ani, celelalte locuri pe podium fiind ocupate de Dragos Corãteanu si Silviu Stefanache, ambii din Vaslui. La seniori, 18-55 de ani s-a impus Stefãnicã Bãlan din Vaslui, urmat în clasament de Nicolae Lupu si Vasile Donisã, ambii din Vaslui. La categoria peste 55 de ani, Vasile Popa a obtinut prima pozitie, pe locurile doi si trei s-au clasat Aurel Dorobãt si Mihai Provolonici. “Multumim celor care îndrãgesc tenisul de câmp si care ne-au sprijinit financiar”, a declarat Vasile Donosã, cel care s-a ocupat de buna desfãsurare a competitiei.