10.2 C

Multumit si nu prea

Liga Zimbrilor

DECLARATIE… Antrenorul echipei CSM Vaslui, Alin Bondar, a vorbit despre înfrângerea suferitã la Sfântu Gheorghe, 33-35 cu CSM Bucuresti, în etapa a 13-a a Ligii Zimbrilor la handbal masculin. Acesta s-a declarat multumit de evolutia jucãtorilor, dar nu si de rezultatul partidei

La capãtul unui meci echilibrat, în care CSM Vaslui a evoluat mai bine de o jumãtate de reprizã în inferioritate numericã, având 8 eliminãri de douã minute, antrenorul Alin Bondar a declarat cã: „Per total, sunt multumit de ce s-a întâmplat azi pe teren, mai putin de rezultat. În ultimele douã sãptãmâni, am avut un efectiv redus de jucãtori la antrenamente, unde portarii au evoluat pe posturi de apãrãtori. Din punct de vedere fizic, noi nu am fost la nivelul nostru obisnuit, dacã am fi fost, poate cã altfel stãteau lucrurile.”, a spus Alin Bondar. Dupã 13 etape, CSM Vaslui a adunat 16 puncte si se aflã pe locul 10, fiind întrecutã de CSM Fãgãras, formatie care a învins, surprinzãtor, pe Politehnica Timisoara, scor 25-24. În ultimele douã etape ale turului, ultimele din 2020, Vasluiul va da piept cu Dobrogea Sud Constanta si Dunãrea Cãlãrasi, partide care se vor disputa pe 22 si 23 decembrie, tot la Sfântu Gheorghe.