20.1 C
24-apr.-2024

Noi victorii pentru juniorii de la LPS Vaslui

ÎN FORMĂ… LPS Vaslui U19 este de neoprit în play-off-ul Campionatului Național de fotbal. Echipa antrenată de Gabriel Pană a învins-o cu 3-1 pe Pajura Huși și are patru victorii la rând, consolidându-și astfel primul loc în clasament. Și juniorii U17 sunt ca și calificați în fazele eliminatorii ale competiției.

Juniorii vasluieni nu mai pot pierde calificarea în faza următoare a Campionatului Național de fotbal, având un avans de 15 puncte față de echipa de pe locul 3. Golurile Vasluiului au fost reușite de Florin Nistor, Iulian Dascălu și Emilian Florea, în timp ce golul hușenilor a fost reușit de Răzvan Răpceanu. LPS Vaslui se află pe primul loc, cu 38 de puncte, urmată de Pajura Huși, cu 28 de puncte, care încă are emoții în privința calificării. La Under 17, juniorii de la LPS Vaslui, pregătiți de Mihai Tătaru au trecut cu 2-1 de LPS Iași, prin golurile reușite de Denis Gurguță și Sorin Mihălcianu. În clasament, LPS-iștii au 36 de puncte și sunt pe locul doi, cu 8 puncte peste formația ieșeană, clasată pe poziția a treia. Tot la U17, dar în play-out, Pajura Huși a fost învinsă, în deplasare, de CSȘ Unirea Iași, scor 0-2.