11.2 C

Patru partide amânate

PRIMA ECHIPÃ CALIFICATÃ… În prima partidã din etapa a II-a a Cupei României – faza judeteanã, Înfrãtirea Moara Grecilor a trecut de Cavalerii Fluierului Vaslui cu scorul de 6-5, dupã executarea loviturilor de pedeapsã.

Ieri la Munteni de Sus a avut loc primul meci din cadrul etapei a II-a Cupei României – faza judeteanã. Dupã ce Star Tãtãrãni s-a retras din campionat, acestia anuntând cã nu vor participa nici la cealaltã competitie judeteanã, astfel, locul echipei din Tãtãrãni a fost luat de Cavalerii Fluierului Vaslui, echipã care a întâlnit în etapa a II-a pe Înfrãtirea Moara Grecilor. Dupã 90 de minute rezultatul a fost egal, 1-1, dupã care s-a intrat în prelungiri, acolo unde nu s-a marcat niciun gol. La loviturile de departajare s-a impus Înfrãtirea cu scorul de 5-4, echipã care s-a calificat în faza urmãtoare a competitiei. Astãzi ar fi trebuit sã se joace si celelalte partide, însã din cele cinci întâlniri se va juca doar meciul dintre Autorom Pãdureni si Podgoria Oltenesti. Alte patru partide au fost amânate, la cererea echipelor, care au anuntat cã nu pot aduna jucãtorii, pentru cã acestia sunt fie studenti, fie sunt la muncã. Aceste jocuri vor avea loc la primãvarã, înaintea ultimelor etape din returul campionatului.