spot_img
spot_img
15.8 C
Vaslui
24-mai-2025

Percheziţii în Prahova şi Ialomiţa: Politia vrea sa distruga o grupare specializată în spargeri de locuinţe şi furturi de maşini de lux

- Advertisement -

Un număr de 20 de percheziţii au loc, miercuri dimineaţă, în judeţele Prahova şi Ialomiţa, la persoane suspectate că fac parte dintr o grupare infracţională specializată în spargeri de locuinţe şi furturi de autoturisme de lux,potrivit Mediafax.

Acţiunea este coordonată de Poliţia Prahova, iar la aceasta iau parte şi lucrători de la Detaşamentul Poliţiei de Intervenţie Rapidă, precum şi jandarmi.

Purtătorul de cuvânt al Poliţiei Prahova, Raluca Brezeanu, a declarat că suspecţii vor fi aduşi la sediul Inspectoratului Judeţean de Poliţie, unde unde vor fi audiaţi, după care vor fi prezentaţi procurorului de caz, care va decide dacă îi va reţine.

Persoanele vizate de cele 20 de percheziţii sunt suspectate că fac parte dintr o grupare infracţională specializată în spargeri de locuinţe şi furturi de autoturisme de lux.

romanialibera.ro

- Advertisement -
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Ultimele Știri
Ultimele Știri

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.