Preşedintele Republicii Moldova, Nicolae Timofti, a sosit, astăzi, în România, aflându-se într-o vizită oficială care va dura două zile. Nicolae Timofti a fost primit în această dimineaţă de președintele Klaus Iohannis la Palatul Cotroceni. După ce va discuta cu şeful statului, Timofti se va întâlni şi cu premierul Dacian Cioloş, dar și cu președintele Senatului, Călin Popescu-Tăriceanu, precum și cu alte oficialități de la București, potrivit Realitatea TV.
UPDATE:10,32 Ceremonia de primire a președintelui Republicii Moldova a început. Se intonează cele două imnuri și după finalizarea protocolului, cei doi oficiali vor avea și o discuție, a transmis corespondentul Realitatea TV.
Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/timofti-vizita-in-romania-iohannis-il-prime-te-pe-pre-edintele-r-moldova-la-palatul-cotroceni_1888185.html#ixzz40PvBRmQY
Follow us: @realitatea on Twitter