Meteorologii britanici au emis, duminică, mai multe avertizări cod galben de ploi și vânt care vor fi în vigoare timp de mai multe zile. Deși furtuna Eunice a trecut, autoritățile îndeamnă oamenii la prudență în privința călătoriilor. Pe de altă parte, în supermarketuri încep să se vadă efectele perturbărilor în lanțul de aprovizionare.
Imagini cu rafturi goale în supermarketuri au fost făcute publice. Magazinele au avut de suferit în ultimele zile deoarece nu s-au mai putut aproviziona cu alimente din cauza furtunii care a făcut dificile transporturile.
De pe rafturi se observă că lipsesc multe produse de bază…https://www.digi24.ro/stiri/externe/rafturi-goale-in-supermarketuri-in-marea-britanie-fara-fructe-legume-sau-produse-de-baza-dupa-devastatoarea-furtuna-eunice-1843703