13.2 C
25-apr.-2024

Rapid Brodoc si FC Vulturesti s-au distantat în fruntea Ligii 4

ÎN FORMÃ… Victorii importante pentru Rapid Brodoc si FC Vulturesti în derby-urile etapei a III-a din Liga 4. Rapidul s-a impus, fãrã drept de apel, cu scorul de 3-0, pe terenul Viitorului Vetrisoaia, în timp ce FC Vulturesti a câstigat la Gârceni, scor 2-1.

Rapid Brodoc a obtinut o victorie categoricã în derby-ul cu Viitorul Vetrisoaia, echipã cu pretentii la podiumul Ligii 4. Atacantul Eduard Ponea a deschis scorul, iar Robert Chirilã a mãrit avantajul „alb-visiniilor” pânã la pauzã, 2-0. În repriza secundã, Ciprian Petrut a stabilit scorul final, 3-0. Dupã trei jocuri, echipa pregãtitã de Florin Roiu se aflã pe primul loc, cu 9 puncte, golaveraj 18-1! Victorie mare si pentru FC Vulturesti, formatie care a învins cu 2-1 la Gârceni. Oficialii echipei din Gârceni acuzã arbitrajul dupã înfrângerea cu Vulturesti si spun cã arbitrul George Mihãilã putea sã dea cel putin douã penalty-uri pentru echipa gazdã, dar si cã a luat mai multe decizii prin care a ajutat flagrant echipa din Vulturesti. Tot în runda de ieri, Comstar Vaslui a învins la Negresti, 7-2, în timp ce Juniorul Bârlad a câstigat la Vãleni, 3-1 cu Viitorul.