11.9 C

RC Barlad a incheiat sezonul pe locul 11

Echipa de rugby în sapte RC Bârlad a încheiat campionatul national pe penultima pozitie, înaintea Politehnicii Iasi. Steaua Bucuresti a câstigat Campionatul National de rugby în VII, dupã ce a ocupat locul trei în weekend, în etapa a patra a competitiei, desfãsuratã în Capitalã. Turneul de la Bucuresti a fost câstigat de CSM Bucuresti, care a dispus cu scorul de 26-14 de CSM Stiinta Baia Mare în finalã, Steaua câstigând cu 12-7 finala micã, în care a întâlnit pe Dinamo. În clasamentul final, CSA Steaua a fost urmatã în ordine de CSM Stiinta Baia Mare, CSM Bucuresti, CS Dinamo, CS Stiinta Petrosani, RCJ Farul Constanta, CS U Cluj, RCM U Vest Timisoara, CSM Bucovina Suceava, CSU AV Arad, RC Bârlad si CS Poli A Iasi.