5.8 C

Real Junior Vaslui, comportare onorabilã la Indoor Cup Atletico -Bacãu

Juniori

GHINION… Real Junior Vaslui, grupa 2015, a terminat neînvinsã turneul Indoor Cup Atletico – Bacãu, competitie desfãsuratã la finalul sãptãmânii trecute. Pustii pregãtiti de Sorin Tãtaru au încheiat competitia pe locul 5, fiind învinsi în sferturi de Steaua Magicã Iasi, dupã executarea loviturilor de departajare.

Comportare onorabilã a micutilor de la Real Junior Vaslui la Indoor Cup Bacãu. Juniorii nãscuti în anul 2015 au încheiat competitia neînvinsi în timpul regulamentar si au primit doar douã goluri în sase meciuri. În faza grupelor, Real Junior Vaslui a trecut, fãrã emotii, de Atletico Bacãu (5-0), Scoala de Fotbal Ciprian Dire si Victor Alistar Piatra-Neamt (4-0) si Viitorul Vicovu de Sus (3-0). În sferturi de finalã, echipa antrenatã de Sorin Tãtaru a fost terminat la egalitate, scor 1-1, în timpul regulamentar, dar au pierdut calificarea la penalty-uri. În locurile de clasament, Vasluiul a învins cele douã echipe ale clubului Viitorul Vicovu de Sus, 3-0 cu prima echipã, si 4-1, dupã penalty-uri, cu cea de-a doua echipã. Lotul de jucãtori: David Popa, Luca Amarandei, Teo Popa, Victor Spînache, Ianis Topor si Rares Pricop. Antrenor: Sorin Tãtaru. Antrenor cu portarii: Benone Cretu. La începutul lunii martie, grupa 2014, antrenatã tot de Sorin Tãtaru, a câstigat Indoor Cup Atletico – Bacãu, dupã ce a învins în finalã pe Atletic Bacãu, 3-2.