19.7 C

Rundă cu meciuri echilibrate

„JUDEȚEANĂ”… Liga 4 Vaslui a programat, la finalul săptămânii trecute, meciurile etapei a IV-a. Runda a fost una care a stat sub semnul echilibrului, victorii concludente fiind trecute doar în dreptul celor două favorite la câștigarea campionatului, Rapid Brodoc și FC Vulturești.

Rapid Brodoc își continuă parcursul fără greșeală în Liga 4, după ce a trecut și de Juniorul Bârlad, scor 4-0. Golurile echipei antrenate de Florin Roiu au fost reușite de Petruț (2), Covăcel și Ponea. Victorie la scor și pentru FC Vulturești, 7-3 cu ultima clasată, FC Crețești. Surprinzător, crețeștenii au condus la pauză cu 3-1, dar gazdele s-au trezit la pauză și au întors scorul. După patru runde, Rapid și Vulturești sunt singurele formații cu maximum de puncte, 12. Meciul familiei Șoldan, tătă versus fiu, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Pentru Gârceni a marcat Bojoagă, în prima repriză, puștii de la Comstar egalând la ultima fază a meciului, prin Craiu. Meci echilibrat și la Văleni, acolo unde Flacăra Muntenii de Sus s-a impus la limită, 2-1, datorită dublei reușite de Cosovăț. Viitorul Vetrișoaia a obținut prima victorie în deplasare, 1-0 la Muntenii de Jos, iar Vitis Șuletea a spart gheața în partida cu CSO Negrești, 2-1.