spot_img
spot_img
19 C
Vaslui
10-iul.-2025

Scene de panică într-un orășel din Franța, unde un atac al albinelor a lăsat peste 20 de răniți și 3 persoane în stare critică

- Advertisement -

Trei persoane dintr-un orășel francez se află în stare „critică, dar stabilă” în urma unui atac neobișnuit al unor albine petrecut în weekend, care a lăsat 24 de trecători răniți, a declarat primarul din Aurillac, citat marți de BBC.

Douăzeci și patru de persoane au fost rănite, iar trei au fost transportate de urgență la spital în stare critică, după ce sute de albine au atacat brusc oamenii duminică dimineață, în Aurillac, un orășel pitoresc din Franța cu o populație de aproximativ 25.000 de persoane.

Potrivit presei locale, una dintre victime a fost o femeie de 78 de ani care a fost înțepată de 25 de ori și a trebuit resuscitată după un stop cardiorespirator.

Poliția și pompierii au izolat zona, iar un apicultor a fost chemat pentru a îndepărta albinele folosind fum – o metodă sigură de a calma insectele.

Un localnic pe nume Andrée a spus că a fost martor la scena în care „oameni foarte panicați” încercau să alunge albinele. „Mi-am dat seama că erau atacați de ceva, dar nu reușeam să înțeleg de ce anume”, a declarat el pentru presa franceză…https://hotnews.ro/scene-de-panica-intr-un-orasel-din-franta-unde-un-atac-al-albinelor-a-lasat-peste-20-de-raniti-si-3-persoane-in-stare-critica-2019586

- Advertisement -
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Ultimele Știri
Ultimele Știri

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.