spot_img
spot_img
19.7 C
Vaslui
20-iun.-2025

Serviciile secrete americane cred că Iranul nu a hotărât încă dacă să construiască o bombă nucleară / Un atac american poate schimba lucrurile

- Advertisement -

Oficialii agențiilor de informații consideră că Iranul poate fi impulsionat să construiască a armă nucleară dacă SUA ar ataca instalația de îmbogățire a uraniului de la Fordo sau dacă Israelul l-ar ucide pe liderul suprem, scrie New York Times.

Agențiile de informații americane continuă să creadă că Iranul nu a decis încă dacă să producă o bombă nucleară, chiar dacă a dezvoltat un stoc mare de uraniu îmbogățit necesar pentru a face acest lucru, au spus mai mulți oficiali de la Washington.

Această evaluare nu s-a schimbat de când agențiile de informații au abordat ultima dată problema intențiilor Iranului în martie, au spus oficialii, chiar dacă Israelul a atacat instalațiile nucleare iraniene. Citeste continuarea aici: https://hotnews.ro/serviciile-secrete-americane-cred-ca-iranul-nu-a-hotarat-inca-daca-sa-construiasca-o-bomba-nucleara-un-atac-american-poate-schimba-lucrurile-2007322

- Advertisement -
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Ultimele Știri
Ultimele Știri

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.