7 C

SI-AU ÎMPÃRTIT PUNCTELE

Minifotbal

ECHITABIL… Victoria Unistil si Salvatorii s-au întâlnit în primul meci tare al campionatului judetean de minifotbal. A iesit un meci egal, o remizã cu goluri, dupã o partidã în care cele douã echipe si-au împãrtit marile ocazii, punctele, dar si momentele de dominare, asa cã remiza este una echitabilã.

Soldan si compania aveau nevoie de o victorie pentru a demonstra cã sunt pe un trend ascendent, în timp ce “galben-verzii” aveau de luat o revansã dupã înfrângerile suferite în sezonul precedent. A rezultat un meci dârz, echilibrat, în care cele douã formatii si-au împãrtit reprizele. Meciul a început în nota de dominare a campionilor, care au profitat de greselile din defensiva “pompierilor” si au înscris de douã ori. Repriza secundã a apartinut celor de la Salvatorii, care au reusit sã obtinã un punct dintr-o loviturã de la 9 metri obtinutã si executatã perfect de Alin Gorie. Astfel, derby-ul etapei s-a încheiat la egalitate, scor 3-3. Tot în runda cu numãrul 2, Inter Traian a suferit prima înfrângere din aceastã stagiune, 0-1 cu PNV, formatie care rãmâne pe primul loc în clasament, la egalitate de puncte cu Red Star, însã cu un golaveraj mai bun. O victorie importantã a obtinut si Zimbru, care a învins FC Sectia 1 Vaslui cu 4-0. Primul succes a venit si pentru Unirea Negresti, formatie care a câstigat, surprinzãtor, duelul cu Spartanii, scor 1-0. În etapa urmãtoare, cel mai interesant joc va fi cel dintre Zimbru si Inter Traian.