21 C
25-apr.-2024

Succese fara probleme pentru juniori

Dupã ce miercuri au învins pe FC Botosani, ieri, grupele de juniori ale FC Vaslui au obtinut încã douã victorii categorice în fata echipelor de la CSS Târgu-Neamt. Dupã ce la pauzã au condus cu 7-0, juniorii A, pregãtiti de Constantin Petrea au mai marcat de douã ori în repriza secundã reusind sã realizeze cea mai mare victorie din acest sezon, scor 9-0. De partea cealaltã, juniorii B, antrenati de Ionut Chiochiu au avut o misiune usoarã si au trecut de juniorii B ai CSS Târgu-Neamt cu scorul de 4-0. Etapa viitoare, juniorii vasluieni se vor deplasa la Bacãu, acolo unde vor întâlni echipele similare ale divizionarei B, FCM. Ambele echipe ale Bacãului se luptã pentru obtinerea califcãrii la turneul final al campionatului national de fotbal.