11.9 C

Transferuri deturnate

Liga 4

MUTÃRI… Jucãtorii Gabriel Cosovãt, Ovidiu Olaru si Sebastian Grigoras au fost la un pas de transferul la Rapid Brodoc, dar CSM Vaslui, formatie cu pretentii la câstigarea Ligii 4 Vaslui, i-au „deturnat” din drumul spre Rapid.

În primã fazã, Cosovãt, Olaru si Grigoras acceptase mutarea, evoluând în tricoul Rapidului într-un amical disputat chiar împtoriva CSM-ului, însã ulterior situatia s-a schimbat radical, iar cei trei jucãtori au revenit la CSM Vaslui. La finalul sãptãmânii trecute, echipa antrenatã de Ionut Chiochiu a sustinut o partidã de verificare, la Iasi, pe stadionul Tineretului, împotriva celor de la Politehnica Iasi 2. S-au jucat trei reprize a câte 40 de minute, iar Ionut Chiochiu a rulat tot lotul de jucãtori pe care l-a avut la dispozitie. Prima reprizã a fost câstigatã de ieseni, scor 2-0, dar vasluienii au reusit sã revinã în urmãtoarele douã reprize, partida încheindu-se la egalitate, 2-2. Pentru CSM au marcat Bogdan Panait si Alexandru Verdes. „Am jucat împotriva unei echipe foarte bine pregãtitã din punct de vedere fizic si tactic, iar din acest motiv am avut 30 de minute mai slabe. Important este cã dupã pauzã, bãietii au preluat conducerea jocului, au construit cu o vitezã superioarã decât cea din prima parte, au reusit sã egaleze si puteau sã si câstige jocul prin ocaziile create.”, a declarat antrenorul Ionut Chiochiu. Pentru CSM Vaslui au evoluat: Dan Albescu – Florin Folescu, Sebastian Grigoras, Bogdan Panait, Ovidiu Olaru, Gabriel Cosovãt, Ovidiu Pricop, Valentin Joc, Alexandru Verdes, Alin Abuzãtoaei, Sebastian Târtârãu, Cosmin Rîpã, Alin Manolache, Ionut Spânache, Alex Mocanu, Bogdan Gache, Albert Bejan, Alexandru Ispas, Roberto Cretu si Alberto Bulgariu. Luna viitoare, CSM Vaslui va disputa mai multe meciuri de pregãtire, împotriva unor adversari de Liga 3, precum Bradu Borca, Ceahlãul Piatra Neamt sau CSM Bacãu.