9.6 C

Un nou esec

ÎNFRÂNGERE… Salvatorii Vaslui nu se regãseste în acest început de campionat, dupã ce au ajuns la douã înfrângeri în patru jocuri. În etapa de sâmbãtã, “galben-verzii” au pierdut si derby-ul cu Inter Traian, scor 1-0.

Prima reprizã a apartinut în mare mãsurã “nerrazzurrilor”, însã fãrã a reusi sã schimbe ceva pe tabela de marcaj. Popa si compania au irosit câteva ocazii mari, dar portarul “pompierilor” si-a salvat coechipierii în mai multe rânduri. În partea secundã, Salvatorii a echilibrat partida, iar Stratulat a ratat incredibil din trei metri, dupã ce a trimis în transversalã dintr-o pozitie excelentã. Momentul decisiv al partidei a fost în ultimul minut al partidei, când sutul lui Spânu de la jumãtatea terenului a fost deviat de un adversar si mingea a intrat în poartã. Scor final, 1-0 pentru Inter Traian, iar echipa lui Gheorghitã urcã pe primul loc în liga de minifotbal. Tot în runda cu numãrul cinci, Victoria Unistil a reusit scorul etapei, 12-3 cu Smaratex Boys, în timp ce Zimbru a învins, fãrã probleme, 5-1 pe No Name. O victorie importantã a obtinut si Unirea Negresti, care s-a distrat cu Red Star (5-0). Derby-ul codaselor dintre Spartanii si FC Sectia 1 Vaslui s-a încheiat nedecis, scor 0-0.