13.9 C

URMÃRITI DE GHINION

Trei titulari, din nou la infirmerie

SUPRASOLICITATI… Lucian Sânmãrtean si Dani Coman au fortat si au intrat nerefãcuti în meciul cu CSMS Iasi. Amândoi au fãcut un joc foarte bun, însã dorinta lor de a-si ajuta echipa îi poate costa agravarea accidentãrilor. Alãturi de ei, la infirmerie a ajuns si Jhivko Milanov, bulgarul acuzând dureri la ambele picioare. Dintre toti, Coman pare sã fie cel mai ghinionist, medicii spunând cã este suspect de rupturã muscularã.

Chiar dacã a câstigat cu 3-0 în fata formatiei din Iasi si s-a apropiat la zece puncte de liderul Steaua, Viorel Hizo nu poate avea deloc liniste înaintea partidei cu Rapid, deoarece are din nou probleme în lot. Atât Lucian Sânmãrtean cât si Dani Coman au intrat nerefãcuti pe teren în meciul de etapa trecutã iar efortul depus a dus la agravarea stãrii acestora. Dacã Sânmãrtean nu a dat semne pe teren cã ar avea probleme, Dani Coman a schiopãtat, în special în repriza secundã atunci când si-a lãsat colegii sã degajeze. În cursul zilei de ieri acesta a efectuat un RMN si urmeazã ca astãzi medicul sã îi dea un diagnostic. Portarul este suspect de rupturã muscularã, însã antrenorul asteaptã verdictul investigatiei amãnuntite pentru a sti dacã se va putea baza sau nu pe el. Nici accidentarea lui Jivko Milanov nu pare a fi deloc usoarã, fundasul dreapta al Vasluiului fiind scos de pe teren în minutul 85, dupã ce un adversar a avut o intrare destul de durã asupra sa. Totusi, fundasul zice cã astfel de dureri a mai avut si cã mai mult ca sigur pânã la ora meciului cu Rapid va fi apt 100%.