9.9 C

Vasluianul Denis Bujor a marcat împotriva Spaniei

DE VIITOR… Echipa nationalã de fotbal a României – Under 18 a pierdut în fata Spaniei, scor 1-3, al doilea meci de la Turneul celor 4 Natiuni, o competitie amicalã gãzduitã de România. Singurul gol al României a fost reusit de vasluianul Denis Bujor, mijlocas la Farul Constanta U19. Denis Bujor si David Maftei, ambii din Vaslui, au intrat pe parcursul reprizei secunde.

Dupã esecul cu Portugalia U18, scor 1-2, „tricolorii” pregãtiti de Daniel Oprescu au cedat si în fata Spaniei – U18 cu scorul de 1-3. Golul României a fost înscris de vasluianul Denis Bujor, cu un sut din opt metri, dupã o frumoasã actiune a lui Musi. Fost jucãtor la Comstar Vaslui, Bujor a contribuit decisiv si la golul „tricolorilor” din meciul cu Portugalia, când i-a pasat perfect lui Alexandru Musi. Dacã în partida cu Portugalia U18, Denis Bujor (mijlocas) si David Maftei (fundas) au fost titulari, în duelul contra ibericilor acestia au intrat pe parcursul celei de-a doua reprize. În ultimul joc de la Turneul celor 4 Natiuni, România U18 va da piept cu Turcia U18, într-un duel pentru evitarea ultimului loc.