NationalUltima ora

Verstoy Attila a fost transportat la Spitalul de Urgenţă Floreasca

Senatorul UDMR Verestoy Attila a ajuns joi noapte, cu un avion aflat la dispoziţia SMURD, la Spitalul de Urgenţă Floreasca, aici fiind aşteptat de ministrul sănătăţii Ladislau Ritli şi subsecretarul de stat Raed Arafat.

Verestoy Attila fost preluat de o echipă de medici care l-au evaluat, diagnosticul fiind de traumatism minor cranio-cerebral, fractură la piciorul drept şi mâna dreaptă. Senatorul urmează să fie operat pentru fractura de la piciorul drept, însă data operaţiei se va decide ulterior, pentru că trebuie mai întâi să se rezolve hematomul mare pe care îl are, a declarat pentru AGERPRES dr. Bogdan Opriţa, seful SMURD Bucureşti.

El a precizat că starea senatorului Verestoy Attila este stabilă şi nu sunt probleme deosebite.

Senatorul UDMR Verestoy Attila a fost implicat, joi dupa-amiaza, într-un accident pe DN 1 (E 60), în localitatea clujeană Izvorul Crişului, dupa ce autoturismul pe care îl conducea a pătruns pe contrasens şi s-a ciocnit cu un TIR. În urma accidentului, senatorul UDMR a fost dus la Unitatea de Primire a Urgenţelor (UPU) din Cluj-Napoca.

AGERPRES.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button