14.1 C
01-mai-2024

Racova Puscasi – Husana Husi 4-3 (1-2)

O nebunie de meci!

SPECTACOL TOTAL… Meci absolut nebun între Racova Puscasi si Husana Husi, în prima mansã a semifinalelor Ligii 4. Sapte goluri si rãsturnãri de situatie, într-un meci în care oaspetii au acuzat maniera de arbitraj a brigãzii conduse de Vlad Andronache. Puscãsenii s-a impus cu 4-3, dar îi asteaptã un meci de foc în returul de la Husi.

La Ivãnesti, Racova Puscasi si Husana Husi au fãcut meciul sezonului în judeteanã. Gazdele au câstigat un meci cu sapte goluri si rãsturnãri de scor. Racova a deschis scorul în minutul 4, dupã ce Artenie a transformat o loviturã de pedeapsã, dar Husiul a întors rezultatul pânã la pauzã, prin Solomon si Lupu, si pãrea cã nu va avea probleme. A urmat revenirea. Atacantul Racovei, Laurentiu Artenie, a restabilit egalitatea dupã o executie de mare fotbalist, iar autogolul lui Ruja a dus scorul la 3-2 pentru Puscasi. Gazdele mai înscriu o datã, prin Hristian, iar Tofan a redus din diferentã cu zece minute înainte de final, din loviturã liberã. La final, oficialii echipei husene s-au declarat nemultumiti de arbitraj si spun cã nu le-au fost acordate douã lovituri de pedeapsã.