13.4 C
22-mai-2024

Victorie mare pentru Dinamic Botesti

REUSITÃ… Echipa primarului Adrian Pantea a obtinut o victorie cu adevãrat importantã, învingând una dintre contracandidatele la lupta pentru evitarea locurilor “fierbinti”. Trupa sa a învins Inter Sport Vaslui cu 3-2 si a adunat 11 puncte în 16 partide.

Dinamic Botesti a câstigat derby-ul suferintei, 3-2 cu Inter Sport Vaslui, în etapa a XVIII-a a Ligii a IV-a. Echipa primarului Adrian Pantea a evoluat mult mai bine decât gruparea vasluianã si si-a adjudecat cele trei puncte. Oaspetii au contestat arbitrajul, dupã ce gazdele au deschis scorul în urma unei lovituri de pedeapsã primitã în minutul 3 al partidei. Dinamic a condus cu 2-0 la pauzã, iar vasluienii au reactionat în repriza secundã, însã nu au mai reusit sã scoatã un rezultat pozitiv. În urma acestei victorii, Dinamic Botesti rãmâne pe locul 11 cu 11 puncte, în vreme ce Interul rãmâne cu 6 puncte pe penultimul loc al clasamentului. În runda urmãtoare, duminicã, 19 aprilie, Dinamic joacã, în deplasare, pe terenul “vulturilor” din Bãlteni, iar Vasluiul primeste vizita Viitorului Rebricea.