3.9 C
Vaslui
05-dec.-2021

63 de unități școlare din Vaslui au cel puțin o clasă cu activitatea suspendată (TABEL)

CLASE… Inspectoratul Școlar Județean a actualizat numărul unităților școlare care au  cel puțin o clasă în online. În doar trei zile, cazurile au acaparat nu mai puțin de 63 de unițăți școlare. Lista completă a claselor afectate de COVID o puteți regăsi mai jos. Reamintim că, începând de luni, Inspectoratul Școlar Județean Vaslui trebuie să transmită mai des situația claselor care și-au închis activitatea fizică din cauza îmbolnăvirilor. Schimbarea a avut loc ca urmare a noii prevederi, cuprinsă într-o instrucțiune trimisă vineri în teritoriu de secretarul de stat Sorin Ion.

10 grupe de grădiniță din județ funcționează în online la această dată, iar numărul claselor de gimnaziu și liceu este într-o continuă dinamică.

Lista claselor din online la data de 06.10.2021

“Clasamentul” școlilor cu cele mai multe cazuri de COVID s-a schimbat în doar 3 zile. Colegiul “GH. R. Codreanu” ocupă acum prima poziție, cu 16 clase în online, iar Liceul Teoretic Mihail Kogălniceanu a trecut pe al doilea loc, având nu mai puțin de 14 clase cu activitatea fizică suspendată. Nici Liceul Teoretic „Mihai Eminescu” din Bârlad nu stă prea bine în ceea ce privește numărul de infectări. Aici, COVID-ul a băgat 10 clase în școala online.De asemenea, cu multe cazuri se confruntă și Școlile Gimnaziale “Ștefan cel Mare” din Vaslui, cu 9 clase cu activitatea sistată, și Școala Gimnazială „Mihail Sadoveanu” Vaslui, cu 8 clase în online.

Nr. crt. Unitățile de învățământ Formațiuni de studiu cu activitate online ca urmare a existenței cazurilor de Covid-19 Perioada de funcționare online
1. Gradinita cu PP nr. 14 Vaslui Grupa mare 24.09. – 07.10.2021
2. Gradinita cu PP nr. 11 Vaslui Grupa mica

 

28.09. – 11.10.2021
Grupa cu program normal 28.09. – 11.10.2021
3. Gradinita cu Program Normal Padureni, Osesti Grupa mijlocie 28.09. -11.10.2021
4. Gradinita cu PP nr. 8 Barlad Grupa cu program prelungit 01.10 – 14.10.2021
5. Gradinita cu PP nr. 12 Husi Grupa mare 04.10. – 17.10.2021
6. Gradinita nr. 12 Vaslui Grupa mijlocie 04.10. – 17.10.2021
7. Gradinita cu PP nr. 9 Vaslui Grupa mijlocie 04.10. – 17.10.2021
8. Gradinita cu Program normal Tacuta Grupa mare 28.09. – 11.10.2021
9. Gradinita Negresti Grupa mare 06.10-19.10.2021
10. CSEI „E. Polihroniade” Vaslui Clasa a VII-a 30.09 – 13.10.2021
11. CSEI Negresti Clasa a VI-a 06.10-19.10.2021
Clasa a VII-a 06.10-19.10.2021
12. Scoala Gimnaziala „Stroe S. Belloescu” Barlad Clasa a VIII-a 23.09-06.10.2021
Clasa a IV-a 28.09. – 11.10.2021
Clasa a V-a 01.10– 14.10.2021
13. Scoala Gimnaziala „Ion Creanga” Husi Clasa a VIII-a 27.09.-10.10.2021
Clasa a V-a 29.09– 12.10.2021
14. Scoala Gimnaziala Epureni Clasa a II-a 27.09. -10.10.2021
Clasa a IV-a 27.09. -10.10.2021
15. Scoala Gimnaziala Pungesti Clasa a IV-a 27.09. -10.10.2021
16. Scoala Gimnaziala Cursesti Deal Clasa a IV-a 28.09.- 11.10.2021
17. Scoala Gimnaziala „Iorgu Radu” Barlad Clasa a I-a 27.09. -10.10.2021
Clasa pregatitoare 28.09. – 11.10.2021
   
18. Scoala Gimnaziala „N.N. Tonitza” Barlad Clasa a III-a 27.09.-10.10.2021
Clasa a VII-a 28.09. – 11.10.2021
Clasa a VIII-a 04.10. – 17.10.2021
19. Scoala Gimnaziala „George Tutoveanu” Barlad

 

Clasa a IV-a 27.09-10.10.2021
Clasa a VIII-a 27.09 .-10.10.2021
Clasa a VIII 30.09. – 13.10.2021
Clasa a VIII-a 04.10. – 17.10.2021
Clasa a II-a 04.10. – 17.10.2021
20. Scoala Gimnaziala „Mihai David” Negresti Clasa a VII-a 30.09– 13.10.2021
Clasa a VII-a 04.10. – 17.10.2021
21. Scoala Gimnaziala „Mihail Sadoveanu” Husi Clasa a II-a 27.09. -10.10.2021
Clasa a IV-a 28.09. – 11.10.2021
Clasa a VII-a 06.10.-19.10.2021
22. Scoala Gimnaziala nr. 1 Albesti Clasa a IV-a 04.10. – 17.10.2021
23. Scoala Gimnaziala „Stefan cel Mare” Vaslui Clasa a VIII-a 24.09 – 07.10.2021
Clasa a VIII-a 28.09. – 11.10.2021
Clasa a I-a 30.09– 13.10.2021
Clasa a VII-a 30.09. – 13.10.2021
Clasa pregatitoare 01.10– 14.10.2021
Clasa a V-a 01.10– 14.10.2021
Clasa a I-a 04.10. – 17.10.2021
Clasa a VII-a 04.10. – 17.10.2021
Clasa a II-a 04.10. – 17.10.2021
24. Scoala Gimnaziala „C. Parfene” Vaslui Clasa a VI-a 23.09-06.10.2021
Clasa a III-a STEP 27.09. -10.10.2021
Clasa a IV-a 06.10.-19.10.2021
25. Scoala Gimnaziala „Episcop Iacov Antonovici” Barlad Clasa a II-a 06.10.-19.10.2021
Clasa a IV-a 01.10. – 14.10.2021
Clasa a VI-a 04.10. – 17.10.2021
26. Scoala Gimnaziala „Anastasie Panu” Husi Clasa a IV-a 23.09-06.10.2021
Clasa a IV-a 27.09. -10.10.2021
Clasa pregatitoare 06.10.-19.10.2021
Clasa a VI-a 06.10.-19.10.2021
27. Scoala Gimnaziala Miclesti Clasa a VII-a 04.10. – 17.10.2021
28. Scoala Gimnaziala „Alexandru Obreja” Gugesti Clasele V-VI simultan 06.10.-19.10.2021
29. Scoala Gimnaziala „Mihail Sadoveanu” Vaslui

 

 

 

Clasa a II-a 23.09 – 06.10.2021
Clasa a VII-a 23.09– 06.10.2021
Clasa a VIII-a 27.09. -10.10.2021
Clasa pregatitoare 29.09. – 12.10.2021
Clasa a II-a 29.09. – 12.10.2021
Clasa a I-a 30.09. – 13.10.2021
Clasa a VII-a 30.09. – 13.10.2021
Clasa a VIII-a 06.10.-19.10.2021
30. Scoala Gimnaziala „D. Cantemir” Vaslui Clasa a II-a 30.09– 13.10.2021
31. Scoala Gimnaziala „Alexandra Nechita” Vaslui Clasa a VI-a 29.09– 12.10.2021
Clasa a V-a 04.10. – 17.10.2021
32. Scoala Gimnaziala „Elena Cuza” Vaslui Clasa a III-a 28.09. – 11.10.2021
Clasa a V-a 30.09– 13.10.2021
Clasa a VII-a 04.10. – 17.10.2021
33. Scoala Gimnaziala Nr. 1Ivesti 2 clase a VIII-a 27.09. -10.10.2021
34. Scoala Gimnaziala „C. Motas” Vaslui Clasa a III-a 06.10.-19.10.2021
35. Scoala Gimnaziala „Mihai Eminescu” Vaslui Clasa a VII-a 06.10.-19.10.2021
Clasa a VIII 24.09 – 07.10.2021
Clasa a V-a 28.09. – 11.10.2021
Clasa a VIII-a 28.09. – 11.10.2021
Clasa Pregatitoare 30.09– 13.10.2021
Clasa a VI-a 30.09. – 13.10.2021
Clasa a IV-a 04.10– 17.10.2021
36. Scoala Gimnaziala „M. C.  Epureanu” Barlad Clasa a V-a 29.09. – 12.10.2021
Clasa a II-a 30.09. – 13.10.2021
37. Scoala Gimnaziala Ciocani Clasa a VIII-a 29.09. – 12.10.2021
38. Şcoala Gimnazială Soleşti Clasa a III-a 04.10-17.10.2021
39. Scoala Gimnaziala Parpanita, Negresti Clasa a VI-a 30.09. – 13.10.2021
40. Scoala Gimnaziala Vinderei Clasa a I-a 30.09. – 13.10.2021
41. Scoala Gimnaziala Nr. 1 Gara Banca Clasa a III 30.09– 13.10.2021
42. Scoala Gimnaziala „Mihai Eminescu” Osesti

 

Clasa a V-a 30.09. – 13.10.2021
Clasa a V-a 06.10.-19.10.2021
Clasa a VII-a 06.10.-19.10.2021
43. Scoala Gimnaziala Bacani Clasa a (II+IV)-a simultan 06.10.-19.10.2021
44. Scoala Gimnaziala „Vasile Parvan” Barlad Clasa a VI-a 23.09 – 06.10.2021
45. Scoala Gimnaziala Poienesti Clasa a VIII-a 27.09 – 10.10.2021
46. Şcoala Gimnazială „Ion Creangă” Huşi Clasa pregătitoare 05.10-18.10.2021
47. CSEI „C. Pufan” Vaslui Clasa a VII-a 30.09. – 13.10.2021
48. Colegiul National „Gh. R. Codreanu” Vaslui Clasa a XII-a 23.09 – 06.10. 2021
Clasa a XII-a 27.09 – 10.10. 2021
2 clase  a X-a 27.09– 10.10. 2021
Clasa a XII-a 27.09– 10.10. 2021
2 clase a XI-a 27.09– 10.10. 2021
Clasa a X-a 27.09. -10.10.2021
Clasa a XII-a 27.09 -10.10.2021
2 clase a XII-a 04.10. – 17.10.2021
Clasa a XII-a 04.10– 17.10.2021
Clasa a IX-a 04.10– 17.10.2021
Clasa a X-a 05.10-18.10.2021
2 clase a IX-a 06.10.-19.10.2021
49. Colegiul Economic „Anghel Rugina” Vaslui Clasa a IX-a 29.09– 12.10.2021
Clasa a XII-a 04.10. – 17.10.2021
2 clase a IX-a 06.10-19.10.2021
Clasa a X-a 06.10-19.10.2021
50. Liceul Teoretic „Mihail Kogalniceanu” Vaslui    
Clasa a XII-a 23.09 – 06.10.2021
Clasa a X-a 23.09– 06.10.2021
Clasa a XI-a 23.09– 06.10.2021
Clasa a XII-a 24.09 – 07.10.2021
Clasa a VIII-a 27.09 – 10.10.2021
Clasa a IX-a 27.09 – 10.10.2021
Clasa a XII-a 27.09 – 10.10.2021
Clasa a X-a 28.09 – 11.10.2021
Clasa a XI-a 29.09– 12.10.2021
Clasa a XII-a 29.09– 12.10.2021
Clasa a VII-a 30.09– 13.10.2021
Clasa a IX-a 01.10– 14.10.2021
2 clase a X-a 04.10. – 17.10.2021
51. Liceul Teoretic „Mihai Eminescu” Barlad

 

Clasa a X-a 24.09 – 07.10.2021
Clasa a IX-a 24.09 – 07.10.2021
Clasa a XI-a 27.09 – 10.10.2021
Clasa a IX-a 27.09 – 10.10.2021
2 clase a XI-a 27.09 – 10.10.2021
Clasa a IX-a 28.09 – 11.10.2021
Clasa a XI-a 04.10. – 17.10.2021
Clasa a X-a 05.10. – 18.10.2021
Clasa a IX-a 05.10. – 18.10.2021
52. Liceul Tehnologic „Nicolae Iorga” Negresti Clasa a XI-a 28.09. – 11.10.2021
Clasa a IX-a 29.09– 12.10.2021
Clasa a IX-a 04.10. – 17.10.2021
53. Liceul Pedagogic Barlad Clasa a X-a 29.09– 12.10.2021
Clasa a XII-a 29.09– 12.10.2021
Clasa a XI-a 04.10. – 17.10.2021
Clasa a XII-a 06.10.-19.10.2021
54. Liceul Teoretic „Emil Racovita” Vaslui Clasa a IX-a 27.09 – 10.10.2021
Clasa a XII-a 30.09– 13.10.2021
Clasa a XI-a 04.10. – 17.10.2021
Clasa a XII-a 04.10. – 17.10.2021
2 clase a IX-a 04.10. – 17.10.2021
2 clase a X-a 05.10-18.10.2021
Clasa a XI-a 06.10.-19.10.2021
55. Colegiul Naţional „Cuza Voda” Husi Clasa a X-a 27.09-10.10.2021
Clasa a X-a 28.09 -11.10.2021
Clasa a X-a 30.09– 13.10.2021
Clasa a XII-a 04.10. – 17.10.2021
Clasa a XI-a 06.10.-19.10.2021
56. Liceul „Stefan Procopiu” Vaslui Clasa a IX-a 06.10.-19.10.2021
Clasa IX-aip 24.09 – 07.10.2021
Clasa a XI-a 30.09– 13.10.2021
Clasa a IX-a 30.09– 13.10.2021
Clasa a XII-a 04.10– 17.10.2021
2 clase a XII-a 05.10-18.10.2021
2 clase a X-a 05.10-18.10.2021
57. Liceul Tehnologic „Al. I. Cuza” Barlad Clasa a XI-a 29.09– 12.10.2021
Clasa a XI-a 30.09– 13.10.2021
Clasa a IX-a 04.10. – 17.10.2021
2 clase a X-a 05.10-18.10.2021
Clasa a XI-a 06.10.-19.10.2021
58. Colegiul Agricol „D. Cantemir” Husi Clasa a XI-a 27.09 – 10.10.2021
Clasa a XI-a 28.09. – 11.10.2021
Clasa a XII-a 04.10– 17.10.2021
59. Liceul Tehnologia Puiesti Clasa a VIII-a 24.09 – 07.10.2021
Clasa a IX-a 29.09– 12.10.2021
60. Liceul cu Program Sportiv Vaslui – Scoala Postliceala Sanitara Anul I 29.09 – 12.10.2021
Anul I 02.10– 15.10.2021
61. Liceul cu Program Sportiv Vaslui Clasa a XII-a 30.09– 13.10.2021
62. Liceul Tehnologic „Ion Mincu” Vaslui Clasa a XI-a 04.10 – 17.10.2021
Clasa a IX-a 06.10.-19.10.2021
Clasa a XI-a

 

06.10.-19.10.2021
63. Seminarul Teologic Husi Clasa a XII-a 24.09 – 07.10.2021
Ultimele Știri
Reclamăspot_img
Reclamăspot_img
Ultimele Știri
- Advertisement -spot_img

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here