9.1 C
26-apr.-2024

Atletii bârlãdeni, de patru ori pe podium

REUSITÃ… Campionatul National de atletism rezervat juniorilor 3 a adus rezultate remarcabile si pentru Clubul Sportiv Scolar Bârlad. Atletii bârlãdeni au cucerit patru medalii, dintre care una de aur, una de argint si douã de bronz.

Cel mai bun rezultat a fost obtinut de Denis Totoi, medalie de aur si campion national în proba de 800 de metri. El a încheiat cursa cu timpul 2:02.67. În aceeasi probã, bârlãdeanul Laurentiu Vrabie s-a clasat pe locul sase. La 1500 de metri obstacole, Andrei Anton a cucerit medalia de argint, în timp ce Mihai Goga s-a clasat pe locul cinci. Laurentiu Vrabie a luat bronzul la 1.500 de metri plat, iar stafeta de 4×4 a CSS Bârlad, formatã din Anton, Totoi, Vrabie si Goga, a cucerit medalia de bronz. În proba de 3000 metri, Stefan Anton a terminat pe pozitia a cincea, iar Denis Totoi s-a clasat pe locul cinci la 400 metri. La 3000 de metri, Mihaela Delia Florea a terminat cursa pe locul opt.