27 C
16-apr.-2024

Au cedat pe final

EȘEC… CSM Vaslui a suferit a treia înfrângere în Liga Zimbrilor la handbal masculin. Trupa pregătită de Bogdan Pralea a fost învinsă, în deplasare, de CSM București, scor 29-33 (17-16). Vasluienii nu au rezistat decât 50 de minute în fața bucureștenilor, în ultimele 10 minute fiind depășiți aproape la toate capitolele.

Echipa vasluiană nu a scăpat de „blestemul finalurilor de meci” nici în partida din etapa a 4-a a Ligii Zimbrilor, cu CSM București. Cu toate că au condus la pauză, handbaliștii vasluieni au suferit din nou pe final de meci, așa cum s-a întâmplat de multe ori în acest an. În ultimele șase minute, când scorul era 29-28 pentru gazde, Vasluiul a marcat un singur gol, în timp ce bucureștenii au făcut-o de patru ori! Din păcate, vasluienii nu au avut maturitate în a gestiona momentele dificile, ceea ce nu dă speranțe prea mari pentru etapele viitoare. CSM Vaslui: Petrila, Padasinau, Cioată – Acatrinei 11, Chiratcu 5, Cumpănici 4, Amihăesi 4, Soare 3, Popa 1, Carali 1, Ionescu, Cârchea, Karamyshev, Hușanu, Păunescu, Oancea. Antrenor: Bogdan Pralea. După patru etape, CSM se află pe loc de baraj, pe 11, cu 3 puncte, iar în runda următoare primește vizita formației CSU Suceava. Partida se joacă, sâmbătă, 24 septembrie.