11.9 C

Au învins liderul

SUCCES… RC Bârlad a obtinut o victorie importantã în fata Stiintei Petrosani, cu scorul de 25-20 (13-6), într-un meci contând pentru etapa a III-a a Diviziei Nationale de Seniori. Bârlãdenii s-au impus pe final datoritã loviturilor de pedeapsã transformate de Ovidiu Neagu, în ultimele minute de joc, când oaspetii conduceau cu 19-20.

Victorie în ultimele minute obtinutã dramatic de RC Bârlad împotriva Stiintei Petrosani, scor 25-20. Echipa pregãtitã de Ioan Harnagea a obtinut victoria în ultimele minute de joc, dupã ce au transformat douã lovituri de pedeapsã. Rugbystii bârlãdeni au avut o primã reprizã bunã, astfel cã la pauzã conduceau cu 13-6. Repriza secundã a apartinut petrosãnenilor, iar de la 13-6, Stiinta a întors rezultatul, scor 19-20. Finalul a fost al Bârladului, Ovidiu Neagu a transformat douã lovituri de pedeapsã si a obtinut victoria în fata campioanei în exercitiu a Diviziei Nationale de Seniori (DNS), 25-20. În urma acestui rezultat, RC Bârlad rãmâne pe primul loc în clasament, cu 14 puncte. Obiectivul bârlãdenilor în acest sezon este câstigarea Diviziei Nationale de Seniori.