9.1 C

Bãlteni – Rebricea, cel mai frumos meci al etapei

CARE PE CARE… Meci spectaculos, cu goluri multe si rãsturnãri de situatie în partida de la Bãlteni, în care Vulturul a remizat, scor 3-3, cu Viitorul Rebricea. Gazdele au început în fortã si au jucat de la egal la egal cu Rebricea, echipã care în sezonul precedent s-a luptat pânã în ultimele etape pentru calificarea în play-off.

Echipa primarului Relu Brasoveanu a dominat în cea mai mare parte prima reprizã si a avut mai multe actiuni ofensive. Viitorul, cu multe fluctuatii, a pãrut în multe momente cã este mentinutã în joc doar prin golgheterul sezonului precedent, Laurentiu Artenie, jucãtor care a marcat de douã ori poarta Bãlteniului. La pauzã, Vulturul a intrat în avantaj, scor 2-1, dupã o primã reprizã mai bunã. Partea secundã a fost mult mai animatã, ambele formatii întrecându-se în ratãri. Cei care au înscris au fost oaspetii, care au întors rezultatul în sapte minute. Condusi cu 3-2, “vulturii” au reactionat si au restabilit egalitatea. S-a încheiat 3-3, dupã o partidã în care gazdele au acuzat maniera de arbitraj a centralului Marius Crãciun. Dupã etapa a saptea, Vulturul Bãlteni se aflã pe locul 7 cu 8 puncte, în timp ce Viitorul Rebricea coboarã pe locul 4 cu 12 puncte. În runda urmãtoare, Bãlteniul se va deplasa la Vaslui, pentru duelul cu FC 2002, în timp ce Viitorul se pregãteste pentru duelul cu FC Gârceni.