8.4 C
27-apr.-2024

C.S „Viitorul” Vaslui s-a întors cu o medalie de argint de la Cupa României la lupte

PE PODIUM… Clubul Sportiv „Viitorul” Vaslui a cucerit o medalie de argint la Cupa României de lupte – U17. Luptãtorul Alin Huhulea, antrenat de Vasile Frãtilã, s-a clasat pe locul doi la lupte libere, categoria 71 kg.

Dupã o lungã perioadã de antrenamente, tinerele sperante ale luptelor vasluiene au fãcut deplasarea la editia 2022 a Cupei României la lupte – Under 17. Cel mai bun rezultat a fost obtinut de Alin Huhulea (C.S Viitorul Vaslui), la lupte libere, categoria 71 de kilograme. Sportivul pregãtit de antrenorul Vasile Frãtilã s-a clasat pe locul doi, dupã ce a pierdut finala probei. Editia din acest an a Cupei s-a desfãsurat la Târgu-Mures pe trei categorii, lupte libere, lupte greco-romane si lupte feminine, adunând la start peste 350 de luptãtori din toatã tara. „La Târgu-Mures a avut loc Cupa României – Under 17, unde C.S Viitorul Vaslui a obtinut medalia de argint la sectiunea lupte libere. Alin Huhulea a devenit vicecampion national la categoria 71 de kg. Felicitãri!”, a fost mesajul transmis de antrenorul Vasile Frãtilã.